Search

30.11.2020

ERAF finansētā projekta “Sabiedriskā elektrotransporta salona ilgtspējīga apsildes risinājuma izstrāde” piektās atskaites sestā ceturkšņa ietvaros paveikts sekojošais:

 

  • eMobility ir pabeidzis pētījuma sesto ceturksni (01.09.2020-30.11.2020) pētniecības projektā “Sabiedriskā elektrotransporta salona ilgtspējīga apsildes risinājuma izstrāde”.
  • Šajā ceturksnī uzņēmums sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti strādāja pie autobusa siltuma baterijas eksperimentālā modeļa izstrādes, kā arī uzsāka nākamo aktivitāti – apsildes risinājuma integrāciju elektriskajā mikroautobusā.
  • Sadarbībā ar zinātniekiem tika veikti pētījumi par gaisa plūsmām mikroautobusā, lai izplānotu optimālu apsildes sistēmas projektu. Nākamajā pārskata periodā tiks veikti pētījumi ar fokusa grupu, lai apsildes sistēmas projektā arī ņemtu vērā autobusa pasažieru temperatūras izjūtu un attiecīgi uzlabotu pasažieru komfortu.

 

Par projektu:

  • Projekta mērķis ir izstrādāt ekoloģiski ilgtspējīgu siltumapgādes risinājumu sabiedriskajam elektrotransportam, izmantojot siltuma akumulatorus. Jaunā tehnoloģija ļaus nodrošināt publisko elektroautobusu siltumapgādi, nepaļaujoties uz fosilo kurināmo vai palielinot akumulatora jaudu. Siltuma enerģiju paredzēts uzglabāt siltuma akumulatorā un atjaunot ar bezvadu lādēšanu pieturu laikā. Projektu vada Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) sadarbībā ar SIA “e-Mobility” un Lesla Latvia.
  • Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās Attīstības Fonds. Projekta identifikācijas numurs ir: 1.1.1.1/18/A/168